Instalace plovoucí vinylové podlahy
Vinylová plovoucí podlaha FATRACLICK® je vybavena systém Uniclic® pro instalaci bez použití lepidla. Po podlaze můžete chodit během instalace a ihned po ní. Nejprve nainstalujte PE fólii poté je doporučeno začít položením celé lamely podél zdi, rovnoběžně ve směru, kterým světlo vstupuje do místnosti. Panely Uniclic® se s kliknutím spojují zdvihnutím v určitém úhlu a spuštěním, nebo propojením příklepem naplocho. V místech, kde se dílce Uniclic® instalují příliš obtížně pomocí příklepového bloku (např. u stěny), je můžete přiklepnout pomocí srážedla a kladiva.
Specifikace podlahy FATRACLICK
Podlahová krytina FATRACLICK je vinylová plovoucí podlahovina složená z několika vrstev. Vyrábí se v dílcích o rozměrech 915 x 305 mm / 1235 x 230 mm / 620 x 450 mm a je opatřena zámkovým systémem Uniclic® usnadňující kladení. Uniclic® umožňuje montáž laminátových podlah bez použití lepidla. Dílce (panely) lze jednoduše spoj kliknutím díky důmyslnému tvaru pera a drážky.
Nástroje k pokládce podlahy
Pro dosažení nejlepších výsledků je velice důležité postupovat přesně podle pokynů pokládky.
Používají se běžné nástroje pro montáž laminátových podlah:
• kladivo
• pila
• tužka
• měřidlo
a kromě nich další příslušenství:
• instalační sada Uniclic®. Sada obsahuje příklepový blok Uniclic®, doražeč a klíny pro vymezení dilatačních spár.
• PE fólii - izolace proti vlhkosti a PE lepicí páska
Hlavní zásady pokládky plovoucí vinylové podlahy
1. Systém Uniclic® umožňuje pokládku plovoucím způsobem na pevný, tuhý, suchý a rovný podklad bez použití lepidla. Požadavky na vlhkost podkladu jsou uvedeny v kapitole č. 6. Příprava místnosti, tohoto kladečského
předpisu. Podlahovina je určena pro pokládku bez přídavné tlumící podložky. Po podlaze můžete chodit během pokládky a ihned po ní.
2. Pokládka je ukázána pro praváky zleva doprava. Pokud budete chtít, můžete pracovat i v opačném směru.
3. Dbejte na to, aby byly dílce před pokládkou promíchány jako karty, aby se různé odstíny a zabarvení vyskytovaly nahodile, a tak byl po dokončení pokládky dosažen přirozený vzhled podlahy. Za vzhled položené podlahy odpovídá organizace provádějící montáž, nikoli výrobce podlahoviny.
4. Před pokládkou a během ní všechny panely zkontrolujte za denního světla. Nikdy nepokládejte vadné panely.
Vadné panely mohou vykazovat mechanické poškození, vzájemné výškové přesahy, hrbolky nebo výstupky na povrchu, nedolepenou podlahovinu k HDF desce, nerovnoměrné spáry způsobené vadným zámkem nebo
nevyhovující pravoúhlostí palubek apod. Na vadné dílce uplatní kladečská firma reklamaci u dodavatele.
5. Je-li to možné, pokládejte podlahu rovnoběžně ve směru, kterým světlo vstupuje do místnosti. Doporučené podmínky pro montáž a používání jsou teplota vzduchu 18 °C až 22 °C a relativní vlhkost vzduchu 50 % až 60 %.
Panely v originálním obalu před pokládkou aklimatizujte po dobu 48 hodin na podmínky prostředí, v nichž bude podlaha užívána.
6. Vlhkostní režim v místnosti se může v průběhu roku měnit. Proto je nezbytné, aby se podlaha mohla rozpínat a smršťovat. Z tohoto důvodu zajistěte, aby byla na všech okrajích podlahy, okolo trubek, prahů, pod dveřmi a kolem veškerých zabudovaných předmětů (větrací otvory v podlaze, kuchyňské kouty atd.) dilatační spára o minimální velikosti 8 mm až 10 mm.
7. Ve velkých místnostech musí být dilatační spáry každých 13 metrů na šířku i na délku. Doporučuje se vytvořit dilatační spáru mezi dvěma místnostmi (např. pod dveřmi). Dilatační spáry lze upravit přechodovými lištami.
8. Dbejte na to, aby koncové spoje panelů ve dvou řadách po sobě nikdy nebyly v jedné linii. Doporučená vazba koncových spojů sousedních panelů je min. 10 cm.
9. Dbejte na to, aby byl transport a skladování kartonů podlahoviny zajištěn v horizontální pozici.